Іспанія знімає колючий дріт з прикордонних парканів

11 грудня 2019

Колючий дріт на кордоні Іспанії та Марокко

Іспанська влада почала видаляти колючий дріт, відомий як спіральні колюче-ріжучі загородження з армованої колючої стрічки, з прикордонних огороджень уздовж кордону Іспанії з Марокко. Уряд розпорядився про їх видалення після того, як мігранти, які намагалися подолати паркани, отримали травми після зіткнення із сучасним колючим дротом. Крім того, міністр внутрішніх справ Іспанії виправдав видалення колючого дроту з парканів тим, що Марокко недавно встановило спіральні загородження з колючого дроту на своєму боці кордону, і тому з іспанської сторони в ньому більше немає необхідності. Це виправдання звучить трохи дивно: адже незаконним мігрантам все одно, який колючий дріт завдасть їм травми – іспанський або марокканський, адже армована колюча стрічка однаково ефективна, незалежно від сторони її розташування.

Як прикордонні огорож використовуються ті, що знаходяться в іспанських північноафриканських ексклавах Сеута і Мелілья – саме сюди прагнуть потрапити нелегальні мігранти. У Сеуте є дві паралельні огорожі висотою шість метрів, увінчані спіральними загородженнями з колючого дроту, довжиною вісім кілометрів уздовж кордону з Марокко. У Мелільї подвійні паркани заввишки чотири метри мають протяжність 12 кілометрів. Паркани в Сеуте і Мелільї укріплені сіткою проти підйому, відеокамерами, датчиками шуму і руху, прожекторами і постами спостереження.

Щороку тисячі мігрантів – іноді сотні за раз – намагаються подолати паркани в Сеуте і Мелільї, де вони часто домагаються успіху. Опинившись на території Іспанії, нелегальні мігранти знаходяться в Європейському союзі, де закони про права людини фактично гарантують, що вони ніколи не будуть депортовані назад в країни свого походження. Мігранти, які успішно долають паркани в Сеуте і Мелільї, зазвичай переводяться на материкову частину Іспанії. Опинившись там, багато мігрантів відправляються в багатші країни Північної Європи, де соціальна допомога більш щедра, ніж в Іспанії – тільки близько 30% мігрантів, що в'їжджають в Сеуту, залишаються в Іспанії. Решта зазвичай переїжджають до Великобританії, Франції і Німеччини. Проблема кордону в Сеуті та Мелільї зачіпає всю Європу, і чи не стане видалення колючого дроту поштовхом для нової кризи з мігрантами – залишається під питанням.

Новини Кордон Мігранти Іспанія Марокко