Ірак встановить паркан із колючого дроту

26 березня 2024

Паркан із колючого дроту на кордоні з Іраном

Ірак планує будівництво паркану з колючого дроту для захисту свого кордону з Іраном. Це відбувається за кілька днів після того, як міністр внутрішніх справ Абдул Амір аль-Шаммарі заявив, що кордон Іраку з Сирією майже повністю проглядається камерами спостереження. Він додав, що кордон залишається джерелом занепокоєння.

Джерело в іракських службах безпеки повідомило в неділю, що паркан із колючого дроту з Іраном буде простягатися від східного регіону Діяла до провінцій Васет та Сулейманія. Додатково до колючого дроту, вздовж кордону також будуть встановлені сучасні тепловізійні камери та спостережні вежі для запобігання контрабанді та будь-яким проникненням, додав він. Зведення паркану відповідає угоді про спільну безпеку, підписану між Багдадом і Тегераном у листопаді 2023 року.

Крім того, офіційний представник іракської армії Яхья Расул оголосив про початок третього етапу операції проти ІДІЛ «Обіцянка істини», яку проводять збройні сили. Останній етап спрямований на придушення залишків екстремістського угруповання в його «найнебезпечніших осередках» між провінціями Аль-Анбар та Діяла. Операція розпочалася в районах Салахеддін та Кіркук на світанку в неділю. Вона контролюється Об'єднаним оперативним командуванням та проводиться на основі точної розвідувальної інформації, додав Расул. Пізніше в неділю Об'єднане оперативне командування оголосило про вбивство десяти членів ІДІЛ під час третього етапу придушення.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Іран