Болгарія збирається відгородитися від Туреччини парканом з колючого дроту висотою в 3 метри

30 жовтня 2013

Огородження з колючого дроту Єгоза в Болгарії

триметрового паркану з колючого дроту. Стіну збираються встановлювати не на всьому протязі 274-кілометрового кордону, а лише на 30-кілометровій її ділянці, яка проходить по лісистій і гірській місцевості.

Відповідно до планів уряду, будівництво бар'єру на місцевості, рельєф якої ускладнює роботу прикордонників, буде призначене для запобігання нелегальній імміграції, і має завершитися в лютому 2014 року.

Уряд всіляко відкидає критику з боку правозахисних організацій, які звинувачують керівництво країни в будівництві перепони проти біженців з Сирії та інших країн, де йдуть війни. На що Софія стверджує, що єдиною метою будівництва є боротьба проти нелегальної імміграції.

Колись на болгарських кордонах вже розташовувалися стіни з колючого дроту, метою яких було запобігання втечі громадян соціалістичної Болгарії на Захід. В результаті такі паркани були знесені в 2004 році.

На даний момент Болгарію захлеснув потік біженців з Сирії, що проникають в країну з сусідньої Туреччини. Найчастіше ці біженці розглядають Болгарію як транзитну країну, оскільки прагнуть потрапити до Західної Європи. У зв'язку з істотним збільшенням числа приїжджих, в Болгарії стрімкими темпами почали набирати політичної ваги партії націоналістичної і екстремістської спрямованості.

Нагадаємо, що раніше Туреччиною починалося будівництво двометрової стіни з колючим дротом на кордоні з Сирією для запобігання контрабанді та незаконному проникненню на свою територію. Стіни починали будувати на ділянках кордону з Сирією, які найчастіше нелегально перетинаються.

У недавньому часі говорилося також про плани Анкари з будівництва стіни на іншій ділянці кордону в провінції Хатай. Там довжина загородження склала 2,5 кілометра. Загальна протяжність турецько-сирійського кордону складає понад 800 кілометрів.

Обстановка в районі сирійсько-турецького кордону загострилася внаслідок того, що в Сирії ще з 2011 року йде громадянська війна. Близько 500 тисяч біженців із зони конфлікту знаходиться в Туреччині. Разом з ними межа нерідко нелегально перетинається сирійськими повстанцями і бойовиками, а також контрабандистами. Тим більше, що бої в Сирії іноді йдуть в безпосередній близькості від кордону з Туреччиною. Уряд Анкари вважає, що все це створює досить серйозну загрозу безпеці країни.

Ще в 2012 році Греція відгородилася стіною від Туреччини. Також було зведено огорожу довжиною більше 10 кілометрів на сухопутному кордоні з Туреччиною, яка повинна зменшити приплив нелегальних мігрантів. Стіна простягається від прикордонного пункту Кастанес до річки Маріца (Еврос), охоплюючи весь сухопутну ділянку кордону.

В ЄС ситуація з сирійськими біженцями вже названа «гуманітарною катастрофою». Відповідно до даних ООН, свої домівки покинуло близько 7 млн сирійців (кожен третій житель країни). З них близько 5 мільйонів припадає на внутрішню міграцію, а більше 2 мільйонів знаходяться в пошуках притулку за кордоном, діти складають один мільйон з тих, хто залишив країну.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Туреччина Болгарія