Байден поверне гроші прикордонній стіни і витратить більш розумно

11 червня 2021

Проволока колючая на стене Трампа

Проект прикордонної стіни з колючим дротом колишнього президента Дональда Трампа втратить більшу частину свого фінансування, а також статус прискореного режиму, який дозволив би йому обійти екологічні норми. Це стало відомо у відповідності з планом адміністрації Байдена, оголошеним в п'ятницю. Президент Джо Байден призупинив будівництво стіни з колючим дротом після вступу на посаду, поки його адміністрація розглядала проект.

Новий план не скасовує повністю проект стіни, але він все ще може зустріти опір в Конгресі, де багато республіканців прагнуть просувати проект, тісно пов'язаний з колишнім президентом. Байден планує повернути понад 2 мільярди доларів, які адміністрація Трампа взяла у Пентагону, щоб допомогти оплатити будівництво стіни, а також використовувати інші гроші, виділені Конгресом, для вирішення «невідкладних проблем життя, безпеки і навколишнього середовища», що виникли в результаті будівництва. «Будівництво масивної стіни з колючим дротом, яка охоплює весь південний кордон і обходиться американським платникам податків в мільярди доларів, не є серйозним політичним рішенням або відповідальним використанням федеральних коштів», – йдеться в плані.

Уряд будував стіни та інші загородження з колючого дроту вздовж кордону США і Мексики протяжністю 3200 км на протязі десятиліть, щоб усунути деякі з простіших маршрутів обходу контрольно-пропускних пунктів. Трамп зробив це питання центральним елементом своєї політичної ідентичності.

Трамп пообіцяв побудувати «практично непроникну» стіну з колючим дротом, наполягаючи на тому, що за неї заплатить Мексика, чого так і не сталося. Замість цього його адміністрація виділила близько 15 мільярдів доларів за рахунок асигнувань Конгресу та грошей, узятих у Пентагону та інших частин уряду. Адміністрація Трампа побудувала близько 725 кілометрів стіни з колючим дротом, швидко просуваючись, відмовившись від вимог екологічної експертизи та посередництва, хоча тільки близько 84 кілометрів перебували в районах, де раніше не існувало ніяких бар'єрів.

Адміністрація Байдена заявила, що поверне 2 мільярди доларів, взятих у Пентагону, і направить їх на будівельні проекти, на які спочатку призначалися гроші. Це включає 79 мільйонів доларів на початкову школу для дітей американських військовослужбовців в Німеччині, 25 мільйонів доларів на пожежно-рятувальну станцію на базі ВПС Тиндалл у Флориді та 10 мільйонів доларів на розширення захисту від північнокорейських балістичних ракет в Форт-Грилі на Алясці.

Він планує використовувати залишилися близько 1,9 мільйона доларів, виділені Конгресом на будівництво стіни з колючим дротом, для дренажу та боротьби з ерозією або іншими екологічними проблемами, викликаними будівництвом цієї самої стіни в долині Ріо-Гранде в Техасі і в інших місцях. Адміністрація прямо не говорить, що не будуватиме нову стіну і встановлювати колючий дріт. Але в плані йдеться, що будь-яке нове будівництво буде піддано екологічну експертизу і що будуть розглянуті поточні зусилля по вилученню землі у власників і ділянки будуть повернуті власникам, якщо Міністерство внутрішньої безпеки визначить, що в цьому немає необхідності.

Новини Кордон Мігранти Контрабанда Стіна Трампа США Мексика