60 мігрантів намагалися перетнути кордон Сеути

14 квітня 2021

Сеута залишилася без колючого дроту

За повідомленнями місцевих ЗМІ, група з приблизно 60 осіб з країн Африки на південь від Сахари спробувала перетнути укріплену кордон між Марокко та іспанської територією Сеута рано вранці у вівторок. Ель-Пуебла-де-Сеута сказав, що кільком мігрантам вдалося перелізти через зовнішній паркан, перш ніж їх зупинили офіцери іспанської цивільної гвардії і марокканської служби безпеки. За словами Ель-Пуебло, охоронці заявили, що близько 150 мігрантів зібралися за ніч біля периметра на марокканської стороні. Близько 6 години ранку деяким вдалося подолати перший паркан на ділянці в Finca Berrocal, де було видалено колючий дріт.

Онлайн-служба новин повідомила, що вперше за останні два роки велика група мігрантів спробувала перетнути кордон Сеути. Це також була перша спроба з моменту установки нового типу стримуючого загородження, названого «гребенем безпеки» або «гребенем для бритви». За даними іспанської влади, в результаті інциденту ніхто не постраждав. Частини прикордонного паркану в Сеуте були замінені новою десятиметрової конструкцією, яка поєднує в собі прути, металеві листи, огорожу, що перешкоджає лазіння, і гладкі циліндри діаметром до метра - новий бар'єр повинен бути більш ефективним і менш шкідливим, ніж колючий дріт.

Мелілья і Сеута мають єдині сухопутні кордони Європейського Союзу з Африкою, і сотні мігрантів намагалися потрапити до Іспанії цим шляхом в надії дістатися до материкової Європи. У минулому році за цим маршрутом пробувалися набагато менше людей - в 2020 році кількість нелегальних мігрантів, які перетинають Сеуту і Мелілью, склало одна тисяча сімсот п'ятьдесят сім чоловік, що на 72% менше, ніж в 2019 році, за даними Міністерства внутрішніх справ Іспанії. Тенденція до зниження продовжилася в перші два місяці 2021 року, коли на дві території прибуло в цілому 389 мігрантів в порівнянні з 969 мігрантами за той же час в минулому році.

Новини Кордон Мігранти Сеута і Мелілья Іспанія Марокко