Гвінейська затока в даний час є найгіршою точкою піратства в світі

29 червня 2019

Колючий дріт проти піратів Гвінейської затоки

Величезний танкер в порту Лагос, Нігерія – спіральні загородження з колючого дроту в два ряди, встановлені вздовж борту судна по всьому периметру, та манекени в натуральну величину, що зображують членів екіпажу в помаранчевих комбінезонах, які сидять на містку і спостерігають за тим, що відбувається на судні. Така типова картина на будь-якому великому судні, що прямують через Гвінейську затоку, який перехопив першість у Сомалі, ставши центром морського піратства XXI століття.

На даний момент Гвінейська затока є найнебезпечнішою ділянкою океану з точки зору піратства. Морські пірати, за повідомленням Міжнародного морського бюро, в 2018 році нападали на морські судна 72 рази, а в 2019 році вже зафіксовано 20 нападів. Для порівняння, в 2014 році пірати атакували судна 28 разів. Крім того, морські компанії, що займаються перевезеннями вантажів в цьому регіоні, стверджують, що реальне число піратських нападів перевищує офіційну статистику мінімум в 2 рази.

Основним та найбільш ефективним заходом протидії морським піратам залишається колючий дріт, що встановлюється по периметру судна і не дозволяє піратам піднятися на його борт. Додатково можуть використовуватися помпи, що збивають піратів, які намагаються піднятися на борт судна.

Новини Пірати