Колючий дріт Єгоза для Литви

Колючий дріт для Литви

Колючий дріт Єгоза, наданий Україною Литві для захисту кордону з Білоруссю, обійшовся бюджету приблизно в 29 мільйонів гривень. Це випливає з інформації, розміщеної в системі «Прозорро», де зазначено, що 16 липня Державна служба України з надзвичайних ситуацій уклала договір з ТОВ «Виробнича група «Кайман» на покупку спіральних загороджень загальною вартістю 29,01 млн гривень. Закупівля була здійснена без торгів в рамках надання гуманітарної допомоги Литовській Республіці на виконання Указу Президента України від 2 серпня 2021 року. Всього на надання гуманітарної допомоги Литві з резервного фонду державного бюджету України було виділено 33,26 млн гривень.

Необхідність в колючому дроті виникла в Литві в зв'язку з міграційною кризою, спровокованою Білоруссю, яка стала направляти тисячі біженців, переважно з Іраку, на територію Литви. Литва почала встановлення колючих загороджень на кордоні з Білоруссю, але швидко вичерпала свої резерви, і звернулася до багатьох країн з проханням продати або обміняти його на інших умовах колючий дріт. Положення ускладнювалося тим, що для швидкого і надійного огородження кордону були необхідні спіральні загородження великого діаметра, які не виробляються на території Литви та найближчих сусідів. Першою на заклик Литви відгукнулася Естонія, мала власні резерви колючого дроту Єгоза, і надала Литві близько 100 км загороджень для захисту кордону з Білоруссю. Україна також взяла на себе зобов'язання поставити гуманітарну допомогу Литві у вигляді 100 км загороджень з колючого дроту Єгоза, але, на відміну від Естонії, цю продукцію необхідно було виготовити, оскільки загороджень з такими параметрами і в таких обсягах в резерві не було.

Виробництво колючої стрічки на підприємстві ТОВ «Виробнича група« Кайман»

З цієї причини і був укладений договір на закупівлю 100 км колюче-ріжучих загороджень з українським підприємством. При цьому з'ясувалося, що серед постачальників сучасного колючого дроту в Україні знайшовся тільки один, здатний виконати замовлення у відповідність всім технічним характеристикам і в гранично стислі терміни. Цим підприємством виявилося ТОВ «Виробнича група «Кайман», яке взяло зобов'язання виконати всі умови контракту і запропонувало значну знижку на свою продукцію. Решта постачальники не змогли гарантувати ні дотримання технічних характеристик загороджень, ні термінів виконання замовлення, ні прийнятної для державного бюджету України ціни колючого дроту Єгоза.

Виготовлення спіральних заражень Концертина на підприємстві ТОВ «ПГ «Кайман»

Колючий дріт, що поставляється Україною Литві, точніше, його характеристики, варто розглянути докладніше. В рамках договору ТОВ «ПГ «Кайман» зобов'язується поставити 4000 бухт спірального колюче-ріжучого загородження діаметром 1100 мм загальною протяжністю близько 100 км, по маркуванню самого підприємства - ЗКР-С «Єгоза-Кайман-1100/7», що має діаметр 1100 мм в транспортному положенні, та оснащене 7-ю скобами, що з'єднують сусідні витки спіралі. За умовами договору вартість однієї бухти загородження складе 7254 грн. при тому, що по прайсу роздрібна ціна такої бухти становить 10680 грн., а при великих оптових поставках підприємство зазвичай може надати знижку в межах 10-15%, при цьому ціна однієї бухти може скласти близько 9000 грн. У ситуації із закупівлею колючого дроту для Литви підприємством була надана безпрецедентна знижка, що дозволило заощадити бюджетні гроші, виділені на гуманітарну допомогу Литві.

Завантаження колючого дроту Концертина для транспортування в Литву

Для довідки: ТОВ «Виробнича група «Кайман» спеціалізується на розробці, виробництві та встановленні інженерних систем захисту периметра. Підприємство володіє власним виробництвом армованої колючої стрічки та спіральних загороджень. Технічні параметри обладнання підприємства дозволяють виготовляти сучасну колючий дріт діаметром до 5 мм і спіральні загородження діаметром до 2400 мм. Основна маса пропозицій аналогічної продукції від інших постачальників є спіралі діаметром 400…800 мм. Підприємство оснащене автоматичними лініями по виробництву колючого дроту і загороджень, які дозволяють виробляти великі обсяги продукції в гранично стислі терміни. Підприємство володіє правами на патенти, що стосуються способу виготовлення армованої колючої стрічки і автоматичного обладнання для її виробництва, крім того, продукція підприємства реалізується під торговими марками «Єгоза», «Концертина», «Гюрза», «Алігатор» та багатьма іншими, на які у підприємство має ліцензії від правовласника цих торгових марок.

Статті Кордон Мігранти Україна Литва Білорусь