Прискорено роботи по встановленню колючого дроту та інших споруд за проектом Стіна

15 березня 2019

Паркан та колючий дріт на кордоні України з Росією

З 1 березня 2019 року інтенсифікувалися роботи з будівництва Стіни на кордоні України з Росією. Завдяки поліпшенню погодних умов і відновленню фінансування, тривають роботи по установці огороджень, колючого дроту, риття протитанкових ровів і інші роботи на різних ділянках кордону. Про це заявив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян: «з 1 березня на ділянках, де дозволяють погодні умови, поновилися роботи зі зведення Стіни на російсько-українському кордоні».

Роботи по обладнанню кордону ведуться в Луганській області – проводиться підготовка до будівництва рокадної дороги, встановлюється колючий дріт та інші загородження, риються протитанкові рови. За минулі 2 тижні з початку березня вже облаштовано близько 500 метрів ровів, 120 м колюче-ріжучого спірального загородження Єгоза, підготовлено 1200 м ділянки для облаштування рокадної дороги вздовж кордону. У Харківській області починаються роботи по обладнанню прикордонній території системами відеоспостереження та контролю доступу. Всього ж з початку 2019 року вирито близько 4500 м протитанкових ровів і встановлено 6000 м колючого дроту Єгоза.

З бюджету України на проект Стіна в 2019 році планується виділити 400 мільйонів гривень. Це фінансування має піти на різні прикордонні укріплення – планується вирити близько 50 км протитанкових ровів, прокласти 66 км рокадної дороги з 40 переходами на ділянках зі складним рельєфом місцевості, встановити близько 10 км металевого паркану. Також планується встановити 48 км загороджень з колючого дроту Єгоза, провести реконструкцію приміщень для прикордонників на трьох прикордонних об'єктах. Крім того, на значній ділянці кордону, вже обладнаному колючим дротом та іншими інженерними загородженнями, будуть встановлюватися комплекси відеоконтролю і сигналізації, що значно підвищить ефективність роботи з охорони кордону та прикордонної території.

Завершити будівництво Стіни планують в 2021 році, але тільки при належному фінансуванні – через скорочення бюджету і постійних затримок у виділенні грошей, терміни закінчення будівництва Стіни вже не раз переносилися. Будівництво парканів і встановлення колючого дроту на кордонах з агресивним або потенційно небезпечним сусідом є нормальним явищем – колючий дріт встановлюється як такими серйозними у військовому і фінансовому плані країнами, як Ізраїль та США, так і країнами поменше – буквально днями Латвія завершила будівництво паркану з колючого дротом на одній з ділянок кордону з Росією.

Новини Кордон Проект Стіна Україна Росія