Китай заявляє, що це школи-інтернати, а не концентраційні табори з колючим дротом

13 березня 2019

Колючий дріт навколо школи-інтернату у Китаї

Китай заявляє, що це школи-інтернати, а не концентраційні табори – але багатометровий паркан, колючий дріт і дроти під напругою говорять самі за себе.

У далекому західному регіоні Синьцзяна Китай керує школами-інтернатами, а не концентраційними таборами, заявив у вівторок його губернатор, у відповідь на те, що Сполучені Штати назвали умови там «абсолютно неприйнятними». Китай зіткнувся зі зростаючим міжнародним осудом того, що він називає центрами професійної підготовки в Сіньцзяні, великому регіоні, що межує з Центральною Азією, де проживають мільйони уйгурів та інших мусульманських етнічних меншин. Активісти стверджують, що там існує мережа таборів масового утримання, в яких за колючим дротом утримується більше мільйона чоловік.

«Деякі міжнародні голоси говорять, що в Сіньцзяні є концентраційні і перевиховні табори», – сказав губернатор Синьцзяна на брифінгу. «Подібні заяви є повністю сфабрикованою брехнею і надзвичайно абсурдні», – сказав він. «Вони такі ж, як школи-інтернати», – сказав він, додавши, що особисті свободи «учнів» були гарантовані. Але колишні затримані розповідають, що їх катували під час допитів в таборах, вони жили за колючим дротом в переповнених камерах і піддавалися жорстокому щоденного режиму партійної ідеологічної обробки, що призводило деяких людей до самогубства. Багато подібні об'єкти в регіоні оточені високим парканом, колючим дротом і сторожовими вежами.

Новини США Китай