Колючий дріт та «рай»: як це – пройтися по новій стежці в DMZ

18 червня 2019

Колючий дріт та мінні поля в ДМЗ – рай на землі

Тим не менш, багато південнокорейців насолоджувалися їх близьким видом, так як уряд відкрив громадянську туристичну стежку в квітні в північно-східній частині Демілітаризованої зони.

Командування Організації Об'єднаних Націй затвердило плани трьох маршрутів у Демілітаризованій зоні. Але поки тільки один маршрут в Гозонге, який розташований в секції, яка зміїться на північ від 38-ї паралелі і має вид на знамениту північнокорейську гору Кимган, почав приймати відвідувачів. Групи по 20 туристів одночасно, супроводжувані солдатами, йдуть по прибережній стежці, зазначеної двома рядами високих парканів з колючого дроту, що відтинають пляж. Знаки попереджають про міни на іншій стороні.

Стара охоронна вежа, розташована на початку стежки миру в Гозоні

На території Демілітаризованої зони, огородженої багатьма рядами колючого дроту з обох сторін, природа зберігалася практично не пошкодженою протягом багатьох десятиліть. Тут можна побачити безліч диких тварин і рідкісних рослин, мальовничі краєвиди первозданної природи. Як сказав гід учасникам маршруту – «Це дійсно рай». Але не скрізь.

Колючий дріт та уламки навантажувача, що підірвався на міні у 2003 році

Проблеми безпеки залишаються на високому рівні, і фотографувати дозволено тільки певні об'єкти, наприклад, уламки навантажувача, що підірвався на міні в 2003 році, водій якого дивом вижив. Маршрут складається з двох трас – однієї пішки, а інший – на машині – і закінчується у забарикадованих воріт, які в минулому використовувалися мандрівниками на знамениту північнокорейську гору Кимган для возз'єднання сімей, розлучених війною.

Новини Кордон ДМЗ Південна Корея Північна Корея