Хорватія ніколи не поставить колючий дріт на шляху до Боснії

9 січня 2020

Колючий дріт в Європі

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Плєнкович заявив в середу, що його уряд ніколи не буде ставити колючий дріт на кордоні з Боснією та Герцеговиною, щоб зупинити нелегальних мігрантів, тому що існують природні перешкоди і це буде поганим політичним сигналом. Він говорив про міграцію на зустрічі з іноземними кореспондентами, які прибули в Загреб з Брюсселя з нагоди головування Хорватії в Європейському союзі. «Деякі з сусідніх держав-членів ЄС встановили паркани і колючий дріт. Ми не стали робити цього, тому що у нас є природні перешкоди – річки Дунай і Сава, гори і ліси»- сказав Плєнкович голландському журналісту. Він сказав, що Боснія і Герцеговина є дружньою країною, з якою Хорватія має тісні зв'язки, і що колючий дріт буде поганим політичним сигналом для двосторонніх відносин.

Звертаючись до 60 іноземним журналістам, Плєнкович сказав, що хорвати живуть в багатьох місцях по іншу сторону кордону і що, будучи прем'єр-міністром, він ніколи не вибере колючий дріт між хорватами. Він сказав, що необхідно зупинити нелегальну міграцію і реформувати Дублінську постанову, додавши, що міграція була проблемою, яка після падіння Берлінської стіни найбільш змінила політичні настрої в Європі.

Журналіст New York Times запитав, чи може країна, яку звинувачують в побитті і стрільбі в мігрантів, крадіжці у них і повернення їх із Загреба в Боснію, запропонувати реформу міграційної політики. Плєнкович відповів, що це були звинувачення, а не факти, за винятком двох інцидентів із стріляниною, які відбулися в результаті нещасного випадку на території Хорватії, і що Хорватія вирішила інвестувати в поліцейський потенціал замість колючого дроту.

Новини Кордон Мігранти