33 мільйони доларів за 10 кілометрів огорожі з колючого дроту

14 березня 2019

Колючий дріт і паркан на кордоні Кенії та Сомалі

У Кенії звели перші 10 кілометрів огородження з колючого дроту з необхідних 700 кілометрів кордону з Сомалі, витративши на це 3,3 мільярда шилінгів. Це становить 33 мільйони доларів США, або по 3,3 мільйона доларів за кілометр паркану з колючого дроту. У зв'язку з такими витратами на колючий дріт в Кенії назріває корупційний скандал.

Члени парламенту закликали провести розслідування того, як було витрачено 3,3 мільярда шилінгів на 10 км колючого дроту і паркану з сітки рабиці на кордоні Кенія-Сомалі. Стіна, що отримала назву Проект безпеки кордону між Кенією і Сомалі, була запланована до будівництва у 2015 році щоб убезпечити країну від нападів з боку сомалійських терористів «Аш-Шабааб».

Бетонні стовпи для паркану з колючим дротом на кордоні Кенії з Сомалі

Інженери кенійських сил оборони підрахували, що вся 700-кілометрова довжина кордону обійдеться в загальну суму в 8 мільярдів шилінгів, що становить 80 мільйонів доларів США - приблизно по 114 тысяч доларів за 1 кілометр загороджень, але зараз з'ясовується, що майже половина цієї суми була витрачена тільки на 10-кілометровому відрізку. Проект передбачає встановлення прикордонного огородження з використанням сітки рабиці, колючого дроту, спіральних загороджень з армованої колючої стрічки, металевих елементів та бетонних стовпів. Він також включає в себе викопування рову, модернізацію прикордонних постів і будівництво прикордонних рокадних доріг.

Очікувалося, що стіна полегшить спостереження за кордоном, буде запобігати вторгненню терористів, зменшить прозорість кордону, полегшить ефективний контроль за переміщенням людей та товарів через кордон і полегшить реєстрацію людей.

Новини Кордон