30 років тому впала Берлінська стіна

9 листопада 2019

Берлінська стіна - колючий дріт та бетонні плити

Минуло 30 років з моменту падіння Берлінської стіни, яка уособлювала для всього світу залізну завісу. Колючий дріт та бетонна стіна досі асоціюються з комуністичним тоталітаризм і Радянським Союзом. Розділивши сектори впливу Радянського Союзу і союзників, Берлінська стіна на довгі роки розділила людей і сім'ї, які проживали в Німеччині. Берлінська стіна була побудована 13 серпня 1961 року і простояла майже 30 років до 9 листопада 1989 року, коли розвал Радянського Союзу дозволив країнам так званого «соціалістичного табору» звільнитися від радянського впливу. Одним з наслідків цього було об'єднання ФРН і НДР в єдину Німеччину та руйнування Берлінської стіни.

Колючий дріт Берлінської стіни

Зазвичай прикордонні стіни або аналогічні споруди будуються для того, щоб запобігти вторгненню ворога або проникненню на територію країни небажаних елементів. Прикладами таких споруд можуть буты Велика Китайська стіна, паркан з колючого дроту на кордоні США з Мексикою, прикордонні стіни Ізраїлю з бетону і колючого дроту, колючі загородження між анклавами Іспанії та Марокко та багато інших.

Спіралі з колючого дроту в Берліні

Але ідеологія споруд, подібних Берлінській стіні, відрізняється від звичайних прикордонних споруд кардинально – це скоріше тюремна стіна, огорожа нацистського концентраційного табору або таборів ГУЛАГу. Основна мета таких стін і парканів – утримати всередині огорожі тих, хто прагне покинути в'язницю, табір або країну. Такі стіни будували всі тоталітарні режими – Північна Корея, Радянський Союз і багато інших, і колючий дріт в цих країнах, на відміну від США, де він асоціюється з фермерами, став символом комуністичного та інших тоталітарних режимів.

Новини Кордон Історія Німеччина